Ulica Żelazna nie do poznania. Co się zmieniło?

Nowa nawierzchnia drogi, instalacje podziemne, miejsca parkingowe, chodniki i zieleń. Ulica Żelazna po przebudowie jest nie do poznania.

NOWE INSTALACJE PODZIEMNE

Zakończyła się już przebudowa ulicy Żelaznej na odcinku od ulicy Dymka do osiedla Przemysława. Najpierw swoje prace przeprowadzał tam Aquanet. Dzięki temu powstała kanalizacja deszczowa, której wcześniej brakowało. Spółka wybudowała tam również nowy wodociąg.

KOMFORT KIEROWCÓW

Następnie Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpoczęły swoją część remontu. Wcześniej nawierzchnię ulicy Żelaznej tworzyły ażurowe płyty. Były one już w złym stanie technicznym. Teraz na całym odcinku jest już nowa asfaltowa nawierzchnia. Zjazdy do posesji wykonane zostały za to z kostki brukowej. Pojawiły się również nowe chodniki.

KOMPLEKSOWA PZEBUDOWA

Co więcej, ulica zyskała nowe oświetlenie. Uporządkowana została również kwestia parkowania. Kierowcy swoje pojazdy zostawiać będą mogli z jednej strony prostopadle, a z drugiej równolegle do drogi. Wcześniej zastawiały one chodniki. Wykonawca zadbał również o zieleń. Wzdłuż żelaznej pojawiło się 16 nowych drzew. To klony polne.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl