Uwaga remont. 8 linii – autobusowych i tramwajowych- zmieni rozkład jazdy

W związku z remontem niemożliwy jest ruch tramwajowy na odcinku rondo Rataje – rondo Starołęka. Prace remontowe będą prowadzone w trzech miejscach, na ul. Zamenhofa: przy Piłsudskiego, Obrzyca, oraz os. Jagiellońskim. Przeprowadzona zostanie tam wymiana nawierzchni drogowej i torowej.

Zawieszona będą linie tramwajowe nr 4, 23. Częściej pojadą natomiast linie 3, 12 i 11. Trasa tramwaju nr 5 zostanie wydłużona do Starołęki. Aby ułatwić podróżowanie po Dolnym Tarasie Rataj, linie nr 74 i 84 zostaną skierowane do ronda Starołęka oraz zostanie wprowadzona linia „za tramwaj” T4. Szczegółowy schemat tras dostępny jest na stronie poznańskiego ZTM.

W I etapie prac, nie będzie można przejechać przez torowisko na ul. Zamenhofa na wysokości skrzyżowania z ul. Obrzyca. W etapie II dojazd do ul Piłsudskiego od strony ronda Rataje będzie możliwy przez nawrotkę przed ul. Obrzyca. Objazdy zamykanych przejazdów tramwajowych będą prowadzić przez rondo Rataje i skrzyżowanie ul. Zamenhofa z ul. Kruczą. Remont potrwa do 20 kwietnia.

(ra)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl