Uwaga na studentów. Będą znać judo. Po co?

Startuje kolejna edycja projektu Bezpieczny Student – Bezpieczny Poznaniak. Akcja kierowana jest do osób, które chcą poznać techniki judo, ale przede wszystkim odkryć tajniki samoobrony. Ruszyły zapisy na bezpłatne zajęcia.

Judo dla samoobrony

Ruszyły zapisy na bezpłatne zajęcia dla wszystkich zainteresowanych kursem samoobrony. Biorąc udział w akcji Bezpieczny Student – Bezpieczny Poznaniak można zapoznać się z technikami judo, sposobami na samoobronę i wzmocnić swoje ciało. Treningi prowadzone będą przez kadrę trenerską Akademii Judo. Można wybrać grupę wiekową i stopień zaawansowania. W zajęciach mogą wziąć udział dzieci, młodzież, studenci, dorośli, a także osoby w niepełnosprawnościami.

– Judo to najbardziej ogólnorozwojowa dyscyplina – rozwija koordynację ruchową, wzmacnia siłę mięśni posturalnych oraz w największym stopniu dostarcza bodźców proprioceptywnych (red. odpowiedzialnych za tzw. czucie głębokie), bardzo potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Mimo, że judo jest sportem walki, to nie zachęca do agresji – ważną rolę odgrywa tutaj etykieta, która jest niezbędnym elementem każdego treningu i zawodów, dodatkowo każdy etap nauki dostosowany jest do wieku i możliwości zainteresowanego. Dlatego też judo to sport, który uczy kultury osobistej, życzliwości i szacunku do drugiego człowieka, zmusza do rozwiązywania problemów – mówią organizatorzy akcji

fot. Bezpieczny Student- Bezpieczny Poznaniak

Jak zostać Bezpiecznym Poznaniakiem?

Aby zostać Bezpiecznym Poznaniakiem wystarczy zapisać się poprzez email bezpiecznystudentpoznan@gmail.com lub dzwoniąc na numer : 881 575 676. Szczegółowe informacje dostępne są na www.bezpiecznystudent.pl. Projekt ten finansowany jest ze środków budżetowych Miasta Poznania w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Czytaj także-Trykną się trzy razy. Jest okazja. Po 27 latach otwierają gotyckie podziemia ratusza

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl