Uwaga na niebezpieczne warunki wieczorem: oblodzenie i nawet -13 stopni

Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed oblodzeniami, które wieczorem zaczną występować na terenie powiatu poznańskiego.

Ostrzeżenie

Od godziny 18 mają pojawiać się oblodzenia na terenie powiatu poznańskiego, po opadach deszczu ze śniegiem a potem śniegu. Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega też przed temperaturami, mogą przy gruncie wynieść nawet -13 stopni. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska synoptycy szacują na 80 procent.

Samochody nie mogły podjechać pod górkę

Już wczoraj wieczorem, po pierwszych opadach śniegu, kierowcy mogli spotkać się z utrudnieniami w okolicach Biedruska. Autobusy 348 i 911 wstrzymały na kilka godzin kursy lub kursowały tylko do Radojewa, bo nie były w stanie podjechać pod górkę na trasie. Samochody ciężarowe przed Biedruskiem na tym samym wzniesieniu, wpadały w poślizg i ustawiały się w poprzek drogi.

Poza centrum najgorzej

Sytuacja wyglądała i wygląda najgorzej na drogach poza centrum pod Poznaniem. W okolicach skrzyżowania Opieńskiego i Umultowskiej utknęły wczoraj dwa autobusy, blokując ruch. Na Podgórnej za to doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej i tramwaje przez godzinę kursowały objazdem.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl