Uwaga na głowy! Z okien lecą szyby

W ostatnim czasie załamania pogodowe powodują szkody i niebezpieczne sytuacje. Straż miejska czuwa, jednak właściciele powinni sprawdzać wysokie drzewa i szyby w oknach, które mogą być zagrożeniem dla przechodniów.

Straż miejska w ostatnim czasie miała ponad 1800 wezwań. Ponad połowę z nich stanowiły zgłoszenia o niepoprawnym parkowaniu samochodów. Jednak znalazły się również przypadki zagrażające życiu lub zdrowiu ludzi i zwierząt. Zgłoszenia dotyczyły m.in. zwisającej szyby, która mogła spaść na chodnik oraz ułamanych gałęzi i konarów drzew.

Funkcjonariusze dostali informację, że przy ulicy Nowowiejskiego, z okna na 2 piętrze zwisa szyba. Mogła spaść na chodnik lub uderzyć w przechodniów. Miejsce zostało zabezpieczone.

fot. Straż Miejska Miasta Poznania Facebook

– Strażacy usunęli kilka luźnych szyb okiennych a pracownicy Pogotowia Czystości uprzątnęli kawałki szkła rozbite na chodniku. Strażnicy skontaktowali się z zarządcą nieruchomości i wezwali do niezwłocznego zabezpieczenia okien i usunięcia potencjalnych zagrożeń – informuje Straż Miejska Miasta Poznania na Facebook’u.

W mieście były również zdarzania z wiszącymi nad głowami przechodniów konarami i gałęziami. Do takich niebezpiecznych przypadków doszło przy ul. Ognik i w parku ks. Józefa Jasińskiego. W obydwu przypadkach interweniowała straż pożarna. Miejsca zostały zabezpieczone, a odłamane konary i gałęzie usunięte. W parku ks. Józefa Jasińskiego znajduje się również plac zabaw, boisko i estrada więc szybka reakcja reakcja funkcjonariuszy była konieczna.

fot. Straż Miejska Miasta Poznania Facebook

Czytaj także: Policyjna mapa śmierci. Po co ją stworzono? | wpoznaniu.pl

źródło: Facebook

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl