Kraj

Policyjna mapa śmierci. Po co ją stworzono?

Policja uruchomiła mapę ludzkich tragedii, która jest codziennie aktualizowana. Projekt ma zwrócić uwagę na skalę tragedii do których dochodzi codziennie na polskich drogach. Zobacz jak mapa wyglądała pod koniec zeszłorocznych wakacji i zwolnij!

Policyjna mapa wypadków

W piątek, 21 czerwca rozpoczęła się szósta edycja „Policyjnej mapy wypadków drogowych”. Można ją znaleźć, przez całe wakacje, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych i klikając [TUTAJ].

Na mapie przedstawiane są informacje o aktualnych wypadkach drogowych z ostatnich 24 godzin oraz od początku wakacji. Można na niej sprawdzić lokalizację zdarzenia, liczbę ofiar, rodzaj uczestnika ruchu drogowego oraz szczegóły zdarzenia.

– Projekt ten ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, jak i również skłonić do refleksji użytkowników dróg – poinformowała wielkopolska policja.

fot. Wielkopolska Policja

Zeszłoroczne wypadki

Patrząc na tę mapę, każdy powinien zdawać sobie sprawę, że świecące punkty oznaczają więcej niż tylko świecące kropki. Za nimi kryją się prawdziwe ludzkie tragedie. Dlatego kierowcy zanim wsiądą za kółko powinni zastanowić się i mieć świadomość, że nawet pozorne drobne przewinienia, brawura, zlekceważenie zmęczenia czy senności mogą prowadzić do tragicznych wypadków na drodze. Dane pokazują, że podczas sezonu wakacyjnego 2023 na polskich drogach zginęło 401 osób.

fot. Policja

Czytaj także: Tragiczny wypadek na trasie prowadzącej do Poznania

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl