Uwagą będą strzelać! Zamkną też… rzekę

Na poligonie w Biedrusku rozpoczynają się ćwiczenia wojskowe, podczas których używana będzie amunicja bojowa i środki minerskie. Mieszkańcy okolic powinni przygotować się na wzmożone hałasy i zachować szczególną ostrożność w pobliżu poligonu.

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu ogłosiło, że do 31 maja na poligonie w Biedrusku będą prowadzone ćwiczenia wojskowe z użyciem amunicji bojowej, środków minerskich oraz symulacji pola walki.

– Od poniedziałku do soboty w godz. 8 do 15 oraz od 20 do 2, odbywać się będą strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej, środków minerskich oraz środków pozoracji pola walki – poinformowało Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.

W związku z planowanymi ćwiczeniami, które będą miały miejsce na poligonie Biedrusko, wprowadzone zostaną ograniczenia w żegludze na rzece Warcie. Z powodu działań, dla których strefa bezpieczeństwa obejmuje także obszar rzeczny, droga wodna na odcinku od 209,50 do 216 kilometra będzie zamknięta w terminach od 13 do 16 maja w godzinach od 8 do 15. Dodatkowo, 14 i 15 maja będzie obowiązywał zakaz żeglugi w godzinach od 20 do 2.

(Źródło: Facebook Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA)

Należy zachować szczególną ostrożność

Z uwagi na względy bezpieczeństwa, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu informuje, że osoby postronne mają zakaz wstępu na teren poligonu w Biedrusku.

– Na tym terenie obowiązuje też zakaz zbierania runa leśnego i łowienia ryb. Zakaz ten obowiązuje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Również, gdy nie ma strzelań na poligonie – dodało Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.

Ćwiczenia na poligonie mają na celu przygotowanie jednostek wojskowych do zadań bojowych i szkoleniowych. Dlatego stosowanie się do ograniczeń jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa. Osoby przebywające w okolicach poligonu powinny zachować ostrożność i zwrócić uwagę na komunikaty wydawane przez służby wojskowe.

Czytaj także: To oni będą rządzić Poznaniem. „Za nami kapitalny remont Starego Rynku” [ZDJĘCIA]

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl