Utrudnienia na ulicach. Powodem wyścig kolarski

W niedzielę, 21 maja, na Krzyżownikach-Smochowicach odbędzie się wyścig kolarski Memoriał Zenona Czechowskiego i Mariana Więckowskiego. W związku z tym od godz. 10:00 do 19:00 nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu.

Patronami wyścigu kolarskiego są legendy polskiego kolarstwa. Zmarły trzy lata temu Marian Więckowski był trzykrotnym zwycięzcą Tour de Pologne. Z kolei poznaniak, Zenon Czechowski, był wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski.

Pętla wyścigu kolarskiego przebiegnie 21 maja na zachodzie Poznania, na terenie osiedla Krzyżowniki-Smochowice. Kierowcy natkną się od godz. 10 w związku z tym na zmienioną organizację ruchu na ulicach: Sianowskiej, Santockiej, Myśliborskiej, Trzcianeckiej, Człuchowskiej i Chodzieskiej, z wydzieloną strefą startu i mety na ul. Sianowskiej. 

Na czas wyścigu kolarskiego wyłączone z ruchu będą odcinki ulic na trasie zawodów oraz wjazdy do ulic krzyżujących się z jego trasą. Ruch poprzeczny na skrzyżowaniach z trasą wyścigu oraz dojazd do posesji będzie w miarę możliwości przez osoby upoważnione. Objazdy wyznaczono ulicami sąsiednimi.

W pobliżu miejsca, gdzie odbywają się zawody należy zachować ostrożność.

Czytaj także: Przyszłoroczny Tour de Pologne rozpocznie się w Poznaniu. “To jest kolarska Liga Mistrzów”

Źródło: Urząd Miasta Poznania

Emilia Śliwińska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl