Urzędnicy gotowi na przyjmowanie wniosków

Poznańskie Centrum Świadczeń rozpoczyna nabór wniosków na pomoc finansową dla mieszkańców Poznania. W tym roku, może ich zostać złożonych nawet 100 tysięcy.

Jak przypominają urzędnicy – świadczenia rodzinne, alimentacyjne i wychowawcze (500+) przyznawane są czasowo. Aby otrzymać świadczenia w kolejnym roku, trzeba złożyć nowy wniosek. Można to zrobić już w lipcu — ale tylko pod warunkiem, że złoży się go za pomocą kanałów elektronicznych (np. bankowość elektroniczna, portal empatia, portal e-puap). W wersji papierowej wnioski będzie można składać dopiero od 1 sierpnia.

W przypadku świadczenia 500+ wniosek będzie można składać również od 1 lipca. Termin ten dotyczy zarówno rodziców jak i opiekunów dzieci, które wcześniej nie były objęte programem, jak i dzieci, które mają ustalone prawo do świadczenia do 30 września.

hotel dla psów w Poznaniu

-Trzeba jednak pamiętać, że aby otrzymać spłatę świadczenia od lipca, wniosek trzeba złożyć do końca września. Po tym terminie świadczenie będzie przyznawane od miesiąca złożenia wniosku — bez wyrównania od lipca.— mówi Grzegorz Karolczyk, dyrektor PCŚ.

W okresie od lipca do listopada PCŚ spodziewa się złożenia ok. 90 tysięcy wniosków o przyznanie świadczeń. Zaliczają się do tego: świadczenia wychowawcze (tzw. 500+) – 50 tys., świadczenie „Dobry start” (tzw. 300+) – 40 tys., świadczenia rodzinne – 10 tys., świadczenia alimentacyjne – 3 tys. oraz stypendia szkolne – 2 tys.

Dla poznaniaków zostaną uruchomione cztery punty w mieście, gdzie będzie można składać wnioski. Żeby nie stać w kolejkach najlepiej na spotkanie z urzędnikiem umówić się telefonicznie pod numerem (61 646 33 44) lub przez internet http://www.pcs-poznan.pl

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl