„Urodziny Maestra”. Jeden z najważniejszych dyrygentów na świecie zagra w Poznaniu [DATA / BILETY]

Dyrygent Antoni Wit, jeden z najwybitniejszych polskich artystów z okazji swoich 80. urodzin zagra w piątek w Poznaniu. Koncert zatytułowany „Urodziny Maestra” odbędzie się pod batutą jubilata, a Orkiestra Filharmonii Poznańskiej zagra utwory m.in. Franza Schuberta i Alexandra von Zemlinsky’ego.

Antoni Wit często podkreślał, że Poznań zawsze był dla niego ważnym miastem. Ponad 50 lat temu Wit miał zaszczyt kierować Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej. W trakcie koncertu jubileuszowego Antoni Wit poprowadzi m.in. III Symfonię D-dur Franza Schuberta oraz Poemat symfoniczny „Die Seejungfrau” Alexandra von Zemlinsky’ego. Jest to pierwszy raz, gdy maestro będzie dyrygował tym utworem.

Działalność i osiągnięcia artystyczne

Antoni Wit urodził się 80 lat temu w Krakowie. Jego kariera dyrygenta obejmuje wiele znaczących pozycji, takich jak dyrektor artystyczny Filharmonii Pomorskiej, Orkiestry i Chóru Polskiego Radia w Krakowie czy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wit jest uznawany za jednego z najwybitniejszych dyrygentów współczesnej muzyki klasycznej.

Dyrygent jest autorem ponad 200 nagrań płytowych, wiele z nich zdobyło międzynarodowe nagrody, w tym prestiżową nagrodę Grammy. Jego działalność artystyczna obejmuje koncerty w najważniejszych ośrodkach muzycznych na całym świecie, a jego płyty sprzedano w łącznym nakładzie niemal 5 milionów egzemplarzy.

Koncert jubileuszowy „Urodziny Maestra” w Filharmonii Poznańskiej odbędzie się w piątek, 9 lutego o godz. 19 w Auli UAM przy ul. Wieniawskiego 1. Bilety w cenie od 20 zł do 65 zł.

Czytaj też: Tłusty czwartek w Poznaniu. Kolejki przed cukierniami [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl