Unieważniono konkurs na rozbudowę Areny

Potencjalni wykonawcy złożyli oferty znacznie przekraczające możliwości wykonania obecnie tej inwestycji. Kwoty zaczynały się od 481,5 mln, a kończyły na 600 mln zł.

Arena bez wykonawcy

-Rozpoczęty w 2023 konkurs dotyczący wyboru generalnego wykonawcy rozbudowy Hali Widowiskowo-Sportowej Arena wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zmianą ukształtowania terenu, został w dniu 10 stycznia 2024 roku unieważniony i zamknięty – informują MTP.

Targi przekazały także, że przyczyną unieważnienia jest przekroczenie przekroczenie przez złożone oferty zakładanego budżetu i brak możliwości jego zwiększenia w zakresie umożliwiającym wybór najkorzystniejszej oferty. W procesie wzięły udział firmy oraz konsorcja polskie i międzynarodowe. Zostały złożone 4 oferty o wartości od 481,5 mln do blisko 600 mln zł.

-Obecnie trwa analiza opcji strategicznych dot. rozbudowy Areny. Po jej zakończeniu planujemy ponownie otworzyć proces wyboru generalnego wykonawcy – konkludują Targi.

Projekt nowej Areny

Według projektu nie miała zmienić się forma elewacji budynku, a wyłącznie dach. Uchronić to miało jego unikatowy wygląd. Pod kopułą znaleźć się miała konstrukcja nośna dla urządzeń techniki scenicznej, co pomoże przy organizacji różnorodnych koncertów.

Za projekt odpowiada pracownia CDF Architekci Karola Fiedora, a za aranżację wnętrz firma DOT z Poznania. Największej zmianie ma ulec wnętrze obiektu. Oddalone od parkietu zostać miały trybuny, co zwiększyć miało ich pojemność. Dodatkowo trybuny będą mobilne, co oznacza, że będzie je można złożyć, aby pozostawić pustą płytę parkietu.

Czytaj także: Teraz z Poznania taniej polecisz do Azji przez Dubaj. Podpowiedzi

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl