Ugryzł policjanta w rękę – w czasie ucieczki po kradzieży

Podczas zatrzymania 31-letni złodziej ugryzł policjanta w rękę. Doszło do tego po pościgu, po kradzieży, której sprawca dokonał w sklepie odzieżowym.

Złodziej upatrzył sobie sklep z firmową odzieżą. Wszedł do środka, chwycił wieszaki z zawieszoną odzieżą, po czym wybiegł ze sklepu. Ekspedientka wybiegła za nim próbując zatrzymać, ale sprawca odepchnął ją na tyle mocno, że się przewróciła. Wybiegającego ze sklepu mężczyznę i biegnącą za nim kobietę zauważyli przejeżdżający w pobliżu dzielnicowi i postanowili interweniować. Podjęli pościg i próbę zatrzymania mężczyzny. Jednocześnie poprosili oficera dyżurnego o wsparcie.

Mężczyzna uciekał ulicami Gniezna, w końcu wbiegł po schodach w kierunku ul. Franciszkańskiej. Widząc biegnącego w jego kierunku policjanta porzucił swój łup i pobiegł w kierunku ul. Dąbrówki. Tutaj podczas zatrzymywania ugryzł funkcjonariusza w rękę. Zatrzymanym okazał się 31-letni mieszkaniec Inowrocławia – opisuje to zdarzenie policja

Mężczyzna próbował tłumaczyć funkcjonariuszom, że nie posiada stałego miejsca zamieszkania i potrzebował pieniędzy. Policjant korzystał z pomocy lekarskiej. Właściciel sklepu wycenił straty na prawie 1150 złotych. W sobotę 31-latek usłyszał zarzut kradzieży i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Przestępstwa te zagrożone są karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl