Twarz podejrzanego o zabójstwo z Międzychodu. Policja ujawnia jego wizerunek i nazwisko

24-letni mężczyzna (mieszkaniec Międzychodu) niedawno wyszedł ze szpitala psychiatrycznego – mówią nam funkcjonariusze. 29 marca popołudniu najpierw zabił 22-latka, a jego mieszkanie podpalił, następnie zamordował 45-letnią kobietę.

Wszystkie osoby, które od wieczora 29 marca br. widziały poszukiwanego Marcina W. lat 24 – proszone są o pilny kontakt z policjantami pod numerem telefonu 887 878 900 lub numerem alarmowym 112 – apeluje policja

Policja zdecydowała o ujawnieniu wizerunku poszukiwanego. Od kilkunastu godzin, mimo zakrojonej na szeroką skalę obławy, policji nie udaje się schwytać podejrzanego o dwa zabójstwa.

W Wielkopolsce zmobilizowano istotne policyjne siły. Trwa pościg za 24-letnim podejrzanym. Pierwszego zabójstwa dokonał w Muchocinie pod Międzychodem, a kolejnego w samym Międzychodzie. Jego ofiary to 22-letni mężczyzna i 45-letnia kobieta.

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło pożaru. Strażacy jednak po ugaszeniu ognia odkryli ciało. Policja szybko ustaliła, że to morderstwo a pożar był próbą zatarcia śladów, jednak pożar mógł spowodować jeszcze większą tragedię, w domu gdzie doszło do morderstwa i pożaru znajdowała się butla z gazem.

Później 24-latek miał zaatakować w Międzychodzie. Tam w jednym z mieszkań zabił 45 letnią kobietę. Uciekł skradzionym autem do lasu i tam je porzucił. Trwa wielka policyjna obława.

Do pracy na miejscu zdarzeń oraz w działania pościgowo-poszukiwawcze, oprócz funkcjonariuszy z Międzychodu, natychmiast zostali zaangażowani policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu (Wydziału Kryminalnego, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Laboratorium Kryminalistycznego) a także policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu oraz z innych jednostek Policji na terenie Wielkopolski – informuje policja.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl