Trwa policyjna akcja Znicz 2018

Na drogach w całym kraju także w Wielkopolsce trwa policyjna akcja Znicz. Kilka tysięcy policjantów patroluje drogi. Trwają kontrole trzeźwości i prędkości. Największy ruch, jak zawsze jest przy cmentarzach. Tam policjantów jest najwięcej.  

Głównym zadaniem policjantów pełniących dziś służbę jest zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego szczególnie w pobliżu cmentarzy i na drogach dojazdowych, tam też stróżów prawa jest najwięcej.

Ci którzy dziś wybierają się w okolice cmentarzy takich jak np: ten na Junikowie czy też Miłostowie muszą się liczyć z tym, że dojazd na cmentarz może potrwać kilkadziesiąt minut. Problem może być także ze znalezieniem miejsca parkingowego. Dlatego też najlepiej w odwiedziny na grób swoich bliskich wybrać się komunikacją miejską. http://www.wpoznaniu.pl/zmiany-na-drogach-i-w-komunikacji-miejskiej/

Policjanci przypominają, że w okolicach cmentarzy wprowadzono zmiany w ruchu drogowym. Dlatego warto zwracać uwagę na znaki i na polecenie stróżów prawa, którzy na skrzyżowaniach kierują ruchem.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl