Trwa „Czas na Teatr”. Co się dzieje w październiku?

„Czas na Teatr” to jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. tłumy miłośników teatru i kultury. Festiwal obfituje w różnorodne wydarzenia, od gal musicalowych po konferencje naukowe, oferując pełen przekrój sztuki teatralnej. Co jeszcze się dzieje w ramach wydarzenia?

2 października o godz.19 odbędzie się uroczysta Gala Musicalowa, podczas której zostaną wręczone prestiżowe nagrody.

Tego samego dnia, wcześniej o godzinie 10 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się interesująca konferencja „Polska – Niemcy: sąsiedztwo, stereotypy, empatia, współpraca”.

3 dzień: „1989” i Kolejna Gala Musicalowa

Trzeciego października o godzinie 15:00 na scenie Aula Artis festiwalowego wydarzenia „1989” zabierze nas w niezwykłą podróż teatralną. To spektakl Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Wieczorem o godzinie 19 ponownie będzie okazja do uczestnictwa w Gali Musicalowej, której nie może zabraknąć w kalendarzu miłośników musicali.

4 dzień: koncert „Wojownicy lepszego jutra”

Czwartek, 4 października, to dzień dla tych, którzy kochają muzykę i spotkania autorskie. O godzinie 17.30 w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbędzie się koncert i spotkanie autorskie z Januszem Krucińskim pod tytułem „Wojownicy lepszego jutra”. Wydarzenie jest bezpłatne, ale wymaga rezerwacji miejsc w Biurze Obsługi Widza.

Wieczorem o godz. 19.30 w Teatrze Muzycznym będzie okazja do wysłuchania „W tonacji życia… Piosenek Johna Bucchino”.

5 dzień: Polski Teatr Tańca i Teatr Kameralny

Piątego października o godzinie 17.30 Polski Teatr Tańca zaprezentuje spektakl „5:00. UA”. Wieczorem o godzinie 20:00 Teatr Kameralny w Bydgoszczy wystawi spektakl „Wyspa”.

6 dzień: Konferencja naukowa i Teatralna Solitude

6 października przyniesie porcję intelektualnych doznań podczas konferencji naukowej „Mit – literatura – polityka. Źródła tematów musicali” o godzinie 10. Wieczorem o godzinie 17.30 w Baraku Kultury będzie można uczestniczyć w wydarzeniu „Solitude”.

7 dzień: „Marlene und die Dietrich”

Siódmego października o godzinie 19.30 w Polskim Teatrze Tańca pojawi się spektakl zatytułowany „Marlene und die Dietrich”.

8 dzień: Projekcja filmu „Evita”

8 października o godzinie 12 w Kinie Pałacowym w Sali 1, będzie można obejrzeć projekcję filmu z 1996 roku pod tytułem „Evita”.

9 dzień: „Odłamki / Splitter”

Na zakończenie festiwalu, 9 października o godzinie 18 Fort VII stanie się miejscem wydarzenia teatralnego pod tytułem „Odłamki / Splitter”.

Czytaj też: Mrozu wyruszy w halową trasę koncertową. Trafi też do Poznania

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl