Poznań stał się polskim Davos. Przyjedzie Michelle Obama

Już dziś w Poznaniu rozpoczyna się Impact 2024 – największy kongres w Europie Środkowo–Wschodniej. W poświęconym polityce, gospodarce oraz nauce wydarzeniu udział weźmie wiele sław. W tym była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych – Michelle Obama.

W ciągu dwóch dni na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich wystąpi aż 650 mówców reprezentujących wszystkie kontynenty. Zobaczymy tu między innymi byłą premier Finlandii Sannę Marin czy Ivana Krasteva – światowej sławy politologa.

– To jest przede wszystkim najlepsza forma promocji miasta. Czerpiemy z doświadczeń liderów w zakresie marketingu terytorialnego. Mam tu na myśli Davos – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Impact 2024 – to jeden z najważniejszych kongresów na świecie

– Obecność tak wybitnych przedstawicieli nauki to oczywiście po pierwsze możliwość wysłuchania ciekawych rozmów i wystąpień, ale też ogromne wzmocnienie marki Poznania – dodaje prezydent. Jego zdaniem konferencja przekłada sięna inwestycje biznesowe.

– Nie jest łatwo ściągnąć i zaprosić do Poznania szefów takich firm jak Google, Microsoft, Santander czy Mastercard – dodaje prezydent miasta.

Tysiące uczestników będą mogli wziąć udział w 23 ścieżkach tematycznych, które śledzić będą na dziewięciu interaktywnych scenach. Wśród poruszanych tematów m.in.: wojna W Ukrainie, cyberbezpieczeństwo, energetyka czy rozwój przemysłu.

Również i w zeszłym roku gospodarzem Impactu był Poznań. Wówczas nasze miasto odwiedziła między innymi Natalie Portman. Również w najbliższych latach Poznań nie zamierza oddawać imprezy innym miastom.

fot: Impact, Łukasz Gdak

Czytaj też: Trwa budowa wiaduktów. Mają ułatwić kierowcom jazdę na ul. Lutyckiej i Golęcińskiej

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl