Trener Villarrealu nie lekceważy Lecha Poznań

W czwartek Lech Poznań zmierzy się z Villarrealem w pierwszym meczu grupowym Ligii Konferencji. Szkoleniowiec hiszpańskiego klubu skomentował grę polskiej drużyny i określił Kolejorza jako “europejski zespół”.

Unai Emery to doświadczony trener, który przed Villarrealem miał okazję pracować w takich klubach jak Paris Saint-Germain; Spartak Moskwa, Arsenal czy Sevilla FC. Na dzień przed spotkaniem z Lechem Poznań, trener hiszpańskiego zespołu stwierdził, że jego drużyna absolutnie nie powinna lekceważyć poznaniaków. Emery zwrócił uwagę zarówno na indywidualne predyspozycje graczy Lecha jak i na silne strony całej drużyny.

Mają stabilny środek boiska. Są to piłkarze, którzy lubią grać, którzy są przyzwyczajeni do wygrywania w międzynarodowych rozgrywkach. – ocenił Unai Emery.

hotel dla psów w Poznaniu

Pomimo tego, że to hiszpańska drużyna jest faworytem nie tylko tego spotkania, grupy ale całego turnieju, szkoleniowiec Villarrealu nie wybiega tak daleko w przyszłość. Emery podkreślał, że chce by jego zawodnicy skupili się na tym by zagrać jak najlepiej. Podobnego zdania był również napastnik Hiszpanów, Jose Luis Morales. Obaj przedstawiciele Villarrealu stwierdzili, że nie można zapominać, że w czwartek zmierzą się z mistrzami Polski, a to według nich przeciwnik, który może być trudny, jeśli nie będą skupieni.

To drużyna, która ma za sobą ważną historię. Lech Poznań to europejski klub, który ma ważne osiągnięcia, chociaż oczywiście, teoretycznie nie są tak silni jak nasz zespół. – dodaje Emery.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl