Transfer z Poznania do Warszawy

Młody defensor Zielonych na pół roku opuści klub i przeniesie się do warszawskiej Polonii. Pleśnierowicz ma tam zdobywać doświadczenie i regularnie dostawać szanse.

Młody talent

Warta Poznań właśnie poinformowała o najnowszym transferze. Chodzi o Wiktora Pleśnierowicza, który udał się na półroczne wypożyczenie do Polonii Warszawa. Defensor swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Akademii Lecha Poznań, a później trafił do pierwszego zespołu Kolejorza. W pewnym momencie zainteresowała się nim Roma. Pleśnierowicz trafił na pół sezonu do młodzieżowego zespołu drużyny z Włoch.

Wzloty i upadki

Włosi nie zakontraktowali jednak obrońcy na dłużej i trafił on z powrotem do Poznania. Zaledwie dwa miesiące później na zasadzie transferu definitywnego Wiktor Pleśnierowicz przeniósł się do Miedzi Legnica. W 2021 roku zasilił szeregi Warty Poznań. Zarząd widzi w nim potencjał, ale jest świadomy, że 23-letni piłkarz potrzebuje regularnych występów.

Zdobędzie doświadczenie

Zawodnik do tej pory rozegrał ponad 1500 minut na poziomie Ekstraklasy. 16 występów zaliczył w obecnych rozgrywkach. Teraz doświadczenie będzie zdobywał w Fortuna 1 lidze. Co ważne, w umowie nie ma opcji wykupu piłkarza po zakończeniu wypożyczenia. Kontrakt defensora z drużyną Zielonych jest ważny jeszcze do 2025 roku.

Czytaj także: Lech walczy o mistrza. Wygrana z liderem Ekstraklasy

Źródło: Warta Poznań
Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl