Tramwaje wracają na Al. Marcinkowskiego. Zobacz rozkład jazdy

Już od 29 października tramwaje linii nr 9 i 13 będą zatrzymywać się na zmodernizowanych przystankach na Al. Marcinkowskiego.

Dwa przystanki do dyspozycji

Aktualnie tramwaje zawracają na Al. Marcinkowskiego, ale już od 29 października będą mogli wysiadać tam pasażerowie. W sobotę trasa „dziewiątki” i „trzynastki” wydłuży się z Placu Wiosny Ludów i Wrocławskiej. Podróżujący mają do dyspozycji oba przystanki na Alei Marcinkowskiego. Przystanek po południowej stronie Al. Marcinkowskiego (przy Galerii MM) będzie traktowany jako pierwszy na trasie w kierunku Dębca/Starołęki, natomiast przystanek po prawej stronie (przy gmachu Narodowego Banku Polskiego) będzie przystankiem końcowym dla tramwaju jadącego z Dębca/Starołęki.

Jak pojadą tramwaje?

Linia nr 9: DĘBIEC PKM – 28 Czerwca 1956 r. – Górna Wilda – Królowej Jadwigi – Strzelecka – pl. Wiosny Ludów – MARCINKOWSKIEGO

Linia nr 13: STAROŁĘKA PKM – Zamenhofa – Jana Pawła II – Kórnicka – Mostowa – pl. Bernardyński – Podgórna – Wrocławska – MARCINKOWSKIEGO

ZTM przypomina także, że od 3 października tramwajem linii nr 98 można dojechać w rejon pl. Cyryla Ratajskiego.

Nowe wiaty i chodniki

Choć z przystanków pasażerowie skorzystają od soboty, to nie koniec prac w tej okolicy. Dodatkowo powstaną nowe wiaty, chodniki i nawierzchnia. Niedawno pojawiły się fundamenty rzeźby Stela Heinza Macka przy Muzeum Narodowym. Ponadto instalowana jest sieć trakcyjna dla tramwajów na ul. Św. Marcin między ul. Ratajczaka a Al. Marcinkowskiego.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl