Categories

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Tramwaje nie dojadą na Górczyn przez dwa tygodnie, z powodu remontu torowiska 

Rozpoczyna się remont torowiska przy zajezdni przy ulicy Głogowskiej. W okresie trwania prac od skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej do pętli Górczyn, nie będą kursować tramwaje. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi dodatkowy autobus.

Remont torowiska przy zajezdni przy ulicy Głogowskiej zaplanowany jest od 14 do 27 maja. W tym okresie zmieni się organizacja ruchu. Tramwaje linii 5, 8 oraz 14 pojadą zmienionymi trasami w zamian uruchomiony zostanie autobus T5, który ma rozwozić pasażerów pomiędzy pętlą na Górczynie a skrzyżowaniem ulic Głogowskiej z Hetmańską. Pojazdy mają kursować co siedem i pół minuty a w godzinach szczytu co pięć minut.

Ruch samochodów ulicą Głogowską w rejonie prac drogowych będzie odbywał się bez przerw, jednak zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do trzydziestu kilometrów na godzinę. Utrudnienia czekają też na pieszych, ponieważ chodniki zostaną miejscowo zwężone.

Tramwaje linii numer 5 z pętli Unii Lubelskiej będą dojeżdżać stałą trasą tylko do przystanku Głogowska/Hetmańska. Z powrotem pojazdy będą jechać trasą przez Rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego oraz ulice Roosevelta gdzie wrócą na trasę w kierunku pętli Unii Lubelskiej. Podobnym objazdem będzie kursować linia numer  8 z Miłostowa. Z przystanku Głogowska/Hetmańska tramwaje wrócą starą trasą.

Tramwaje linii numer 14, które pojadą z pętli na osiedlu Jana III Sobieskiego, z ulicy Głogowskiej skręcą w ulicę Hetmańską i dojadą do pętli Dębiec. W drogę powrotną tramwaje pojadą identyczną trasą.

Franciszek Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl