Categories

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Lech Poznań mistrzem Polski. Piękny prezent na 100-lecie klubu

Zagłębie Lubin stawiło opór Rakowowi Częstochowa na swoim stadionie i wygrało z nim 1:0. Oznacza to, że Lech Poznań zostaje mistrzem Polski sezonu 21/22 z jednym meczem zapasu. To piękny prezent na 100-lecie klubu.

Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0:1, po tym, jak rzut karny, podyktowany w 95. minucie, wykorzystał Chodyna. Ten wynik sprawia, że jeszcze przed ostatnią kolejką Ekstraklasy Lech Poznań ma pięć punktów przewagi na pozycji lidera. Tym samym Kolejorz zostaje mistrzem Polski sezonu 21/22 z jednym meczem zapasu.

Jest to 8. mistrzostwo Polski zdobyte przez Lech Poznań, a jednocześnie 3. w XXI wieku. Przy okazji wciąż jest szansa na indywidualny sukces zawodnika Kolejorza. Ishak zrównał się w tej kolejce z Ivi Lopezem pod względem liczby zdobytych bramek. W ostatnim spotkaniu tego sezonu powalczy więc o tytuł króla strzelców.

1. miejsce zdobyte przez Kolejorza oznacza, że w przyszłym sezonie niebiesko-biali będą grali w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Aby zakwalifikować się do rozgrywek trzeba będzie przejść 4 szczeble drabinki.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl