Tragiczny wypadek w poznańskim muzeum. Zmarł pracownik przygnieciony przez czołg

Do tragicznego wypadku doszło w Muzeum Broni Pancernej (MBP) w Poznaniu. Około 60-letni mężczyzna zmarł po tym, jak został przygnieciony przez czołg.

O sprawie informuje portal epoznan.pl. Zdarzenie miało miejsce w środę ok. godz. 9, o czym informuje Łukasz Kędziora z wielkopolskiej policji.

– Na terenie Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu doszło do wypadku podczas wyciągania sprzętu wojskowego. W trakcie tej czynności pracownik cywilny został przygnieciony przez sprzęt. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, pomimo reanimacji około 60-letniego mężczyzny nie udało się uratować – podał w rozmowie z portalem.

Muzeum potwierdza śmierć pracownika

Informację o zdarzeniu potwierdził też rzecznik prasowy Muzeum Wojska Polskiego, którego oddziałem jest MBP w Poznaniu. – Z wielkim smutkiem muszę potwierdzić informację o śmierci pracownika na terenie MBP w Poznaniu. Okoliczności zdarzenia są w tej chwili badane przez prokuraturę i Państwową Inspekcję Pracy. Muzeum będzie udzielać dalszych informacji, gdy znane będą wyniki postępowania – przekazał Tomasz Szumański.

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl