Tona narkotyków zabezpieczona w Wielkopolsce

W ciągu minionego roku, policjanci z Wielkopolski zabezpieczyli blisko tonę substancji psychoaktywnych oraz wiele innych nielegalnych i kradzionych przedmiotów.

Wielkopolska Policja

W minionym roku policjanci z Wielkopolski prowadzili skuteczne działania mające na celu zwalczanie przestępczości na terenie regionu. W ramach specjalnej odprawy służbowej, która odbyła się niedawno w KWP Poznań, omówiono efekty tych działań oraz oceniono stan bezpieczeństwa.

Policja w Wielkopolsce odnotowała znaczący sukces w walce z przestępczością, szczególnie w zakresie zwalczania handlu narkotykami oraz kradzieży mienia. Według informacji przekazanych podczas specjalnej odprawy służbowej w KWP Poznań, w ubiegłym roku funkcjonariusze przeprowadzili wiele akcji antynarkotykowych, w ramach których zabezpieczono imponującą ilość 817,5 kg narkotyków.

Ważnym osiągnięciem policji było także skuteczne zwalczanie kradzieży mienia. W 2023 roku odnotowano rekordowo niską liczbę skradzionych samochodów, która wyniosła 4659 aut. Ogółem liczba kradzieży wyniosła 9 349, przy czym ponad 43 procent z nich zostało wykryte.

Nie tylko substancje psychoaktywne znalazły się w kręgu działań policji. Oprócz ponad tony narkotyków funkcjonariusze zabezpieczyli także wiele innych skradzionych przedmiotów.

Czytaj także: Ukradł projektor za 50 tys zł. Zdradziły go nerwowe ruchy

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl