Tomasz Cywka pierwszym transferem Kolejorza

Tomasz Cywka został nowym piłkarzem Lecha Poznań. Zawodnik związał się z poznańskim klubem dwuletnią umową z opcją przedłużenia o kolejny sezon. 

29-latek jest uniwersalnym piłkarzem, który może występować na pozycji prawego obrońcy i defensywnego pomocnika. Przez ostatnie trzy lata grał w Wiśle Kraków, dla której rozegrał 86 meczów. Wcześniej przez osiem lat występował na angielskich boiskach m.in. w Wigan Atletic, Derby County czy Reading.

Tomasz Cywka cytowany przez oficjalną stronę Lecha Poznań powiedział – Lech to uznana marka w kraju. Kiedy się zgłosił i zaproponował kontrakt, to nie musiałem się długo zastanawiać nad przyjęciem propozycji. Rozmawiałem z kilkoma osobami i utwierdziłem się w przekonaniu, że decyzja o dołączeniu do zespołu jest słuszna. Cieszę się z powodu rozpoczęcia nowego etapu w mojej karierze i już nie mogę się doczekać pierwszego występu w nowym klubie. 

Cywka to pierwszy piłkarz, który w letnim okienku transferowym trafił do Lecha. Zawodnik już w czwartek rozpocznie przygotowania z Kolejorzem.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl