To pierwsza taka pomoc dla mężczyzn w Poznaniu

W Poznaniu powstanie krąg żałoby dla mężczyzn. To inicjatywa Fundacji Panda Team im. Michałka Tarachowicza. Ma to być bezpieczna przestrzeń do rozmowy o emocjach. Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 marca 2024 o 18:30 w siedzibie fundacji – Hope Spocie na ul. Bolka 8A w Poznaniu.

Nowe miejsce – krąg żałoby dla mężczyzn, ma pomóc w trudnym czasie utraty bliskiej osoby. Krąg powstał aby walczyć, ze stereotypami mówiącymi, że mężczyźni muszę sami „radzić sobie” w trudnych emocjonalnie sytuacjach.

– Temat zdrowia psychicznego mężczyzn nadal stanowi tabu. Z własnego doświadczenia wiem, że mało jest wsparcia dedykowanego mężczyznom. Dlatego właśnie w fundacji postanowiliśmy otworzyć krąg dla mężczyzn w żałobie. Chcemy stworzyć przestrzeń, w której nie boimy się żadnych emocji, w której można być sobą. Będzie to wspólnota, w której każdy zostanie wysłuchany. Wszystko po to, aby dać sobie nawzajem siłę – mówi Filip Tarachowicz, prezes fundacji i prowadzący kręgi żałoby.

W spotkaniach mogą wziąć udział pełnoletni mężczyźni. Od utraty bliskiej osoby musza minąć przynajmniej 3 miesiące, aby pierwsze silne emocje osłabły. Fundacja informuje, że udział w kręgu nie jest terapią i nie zastąpi kontaktu ze specjalistą. Może jednak pomóc uporać się z codziennością i działać uwalniająco.

Czytaj także- Ważna nominacja dla poznańskiego obiektu sportowego

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl