To ostatni miesiąc na kupno biletu do teatru. W jeden dzień w tygodniu jest taniej

To ostatni miesiąc, aby zobaczyć najgłośniejsze spektakle mijającego sezonu w Teatrze Polskim w Poznaniu. W ramach 149. sezonu „ogórkowego” wystawiono takie przedstawienia jak: „Taśmy rodzinne”, „Ulisses” oraz „Delivery Heroes. Bohaterowie na wynos”.

Spektakl „Taśmy rodzinne” w reżyserii Piotra Pacześniaka, z udziałem m.in. Alana Al-Murtathy i Michała Kalety, opowiada historię rodziny Małysów. Rodzice, siostra oraz partner artysty, Marcina Małysa muszą zmierzyć się z trudnymi prawdami, które wychodzą na jaw podczas wernisażu jego wystawy. Przedstawienie porusza temat skrywanych sekretów, ukazując je przez pryzmat prac wideo inspirowanych historią rodzinną Marcina.

„Taśmy rodzinne” (fot. Łukasz Gdak)

Spektakle odbędą się:

  • 13, 14, 15 czerwca o godz. 19
  • 16 czerwca o godz. 18

„Ulisses” to adaptacja słynnej powieści Jamesa Joyce’a, reżyserowana przez Maję Kleczewską. Przedstawienie, w którym występują m.in. Piotr Jankowski i Mariusz Adamski przedstawia współczesną odyseję, badając tożsamość wędrowca i znaczenie jego podróży. Spektakl z towarzyszeniem chóru Pogłosy oraz Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego w Poznaniu, pod kierownictwem Adama Domurata, staje się oratorium na cześć życia i codzienności.

„Ulisses” (fot. Natalia Kabanow)

Spektakle odbędą się:

  • 21 czerwca o godz. 19
  • 22 czerwca o godz. 16 i 20.30
  • 23 czerwca o godz. 18

Reżyseria Konrada Cichonia w spektaklu „Delivery Heroes. Bohaterowie na wynos” skupia się na doświadczeniach kurierów dostarczających jedzenie oraz relacjach między użytkownikami a pracownikami aplikacji, która daje im zatrudnienie. Kurierzy zostają wciągnięci w szaleńcze wyzwanie, w którym nagrodą są ogromne pieniądze, ale zadania stają się coraz bardziej absurdalne, mieszając sferę pracy z prywatnością.

Spektakle odbędą się:

  • 27, 28, 29 czerwca o godz. 19
  • 30 czerwca o godz. 18
„Delivery Heroes. Bohaterowie na wynos” (fot. Łukasz Gdak / wPoznaniu.pl)

„Studenckie Czwartki”

W ramach studenckich czwartków, bilety na spektakle Teatru Polskiego w Poznaniu kosztują jedynie 30 zł. Wystarczy okazać ważną legitymację studencką i zakupić lub zarezerwować bilet w kasie teatru.

Czerwiec to miesiąc, gdy kończy się sezon artystyczny większości teatrów w Polsce. Te powracają z graniem na żywo zwyczajowo we wrześniu.

Czytaj też: „Uznano nas za najlepszy teatr dramatyczny w Polsce”. Stary dyrektor, nowe plany [WYWIAD]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl