„Mała olimpiada” w najbliższy weekend na torze regatowym na Malcie

W ten weekend na Torze Regatowym Malta odbędzie się Puchar Świata w wioślarstwie, gromadząc zawodników z 40 różnych krajów. To wielkie wydarzenie sportowe, które przyciągnie uwagę fanów sportu z całego świata.

Puchar Świata w wioślarstwie

W piątek, 14 czerwca, rozpoczną się zawody o Puchar Świata w wioślarstwie na Torze Regatowym Malta. W tej prestiżowej rywalizacji weźmie udział aż 863 uczestników z 40 różnych krajów. Zacięta walka na Torze Regatowym Malta potrwa do niedzieli, 16 czerwca. Finały z tego dnia będzie można śledzić w transmisji na antenie TVP Sport.

– To będzie „mała olimpiada”. Przynajmniej 50 procent zawodników, którzy pojadą do Paryża, stanie na starcie w Poznaniu – podkreśla Aleksander Daniel, dyrektor wykonawczy Pucharu Świata w wioślarstwie.

Sprawdzian polskich sportowców

Puchar Świata w wioślarstwie w Poznaniu to zarazem ostatnia próba przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. Do Igrzysk zakwalifikowały się dwie polskie osady. Dwójka podwójna wagi lekkiej w składzie Katarzyna Wełna i Martyna Radosz. Polskę reprezentować będzie także męska czwórka podwójna Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup i Dominik Czaja. Obie będzie można obejrzeć podczas najbliższych zawodów.

fot. materiały prasowe

To nie pierwsze tego typu zawody nad poznańska Maltą

Od kilkudziesięciu lat na Torze Malta regularnie goszczą ważne wydarzenia sportowe. W 2004 roku, to właśnie na tym torze, po raz pierwszy w historii stolicy Wielkopolski, odbyły się zawody Pucharu Świata w wioślarstwie.

– Tej rangi zawody odbędą się u nas już po raz dziesiąty. Pokazuje, to że tor nad Maltą jest doceniany na arenie międzynarodowej – mówi się Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. 

Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania/ fot. Miasto Poznań

Wiele atrakcji podczas rywalizacji o Puchar Świata

W czasie trwania Pucharu Świata odbędzie się także muzyczne wydarzenie. W dniu 14 czerwca na Polanie Harcerskiej zaplanowane są dwa koncerty z cyklu NaFalach. Tego dnia swoje występy zaprezentują Natalia Przybysz oraz Igo. Dodatkowo, z okazji Pucharu Świata, przygotowano specjalną wystawę, na której zostaną zaprezentowane różnorodne przedmioty zebrane przez wielkopolskie kluby i wioślarzy, takie jak medale czy koszulki klubowe.

Czytaj także: To ostatni miesiąc na kupno biletu do teatru. W jeden dzień w tygodniu jest taniej

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl