To nowe miejsce dla seniorów. Program zajęć jest bogaty

21 marca otwiera się Centrum Seniora Caritas. Będą warsztaty z obsługi komputera i smartfona, warsztaty z języka angielskiego czy gimnastykę.

Centrum Seniora Caritas znajduje się na os. Wichrowe Wzgórze 130, przy parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego.

– Odpowiadając na potrzeby osób starszych chcemy zaproponować różnego rodzaju aktywności w ramach trzech projektów: Nowoczesny i Aktywny Senior, Centrum Łączące Pokolenia, Integra Senior. Realizowane są w ramach zadania publicznego Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym, sfinansowanych z budżetu miasta Poznania – informuje Maria Książkiewicz rzeczniczka prasowa Caritas Poznań.

W Centrum będzie można nauczyć się obsługi komputera i smartfona, warsztaty z języka angielskiego czy gimnastykę. Aby wspierać łączenie pokoleń organizatorzy przewidują wspólne zajęcia dla dzieci, dorosłych i seniorów, m.in. warsztaty, w tym artystyczne, edukacyjne, językowe. Będą także cykliczne spotkania lub konsultacje z prawnikiem, psychologiem, pedagogiem, pracownikiem socjalnym czy doradcą zawodowym. Przewidziane są też korepetycje dla uczniów oraz spotkania promujące wolontariat w tym ten międzypokoleniowy.

Caritas Poznań chce umożliwiać osobom w wieku 60+ aktywne spędzanie czasu oraz okazje do budowania relacji i wychodzenia z domu. Dlatego aktywności organizowane przez centrum będą odbywać się również poza nim np. w formie wycieczek – dodaje Książkiewicz.

Więcej informacji o warsztatach i zajęciach można dowiedzieć się pod numerem telefonu 452 588 418.

czytaj także: Będzie nowy pomnik przyrody w Poznaniu

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl