To miejsce w Poznaniu nie każdemu się podobało. Były skargi. Otworzy się ponownie

Klub Na Fali, potocznie zwany też poznańskimi Malediwami, cieszył się sporą popularnością w okresie letnim. Organizatorzy zapowiadają, że miejsce wróci już w maju. W ubiegłym sezonie nie każdemu się jednak podobało. Część mieszkańców krytykowała przyjeżdżających gości, którzy z powodu braku parkingu, samochody zostawiali na terenach zielonych.

Klub Na Fali wraca w 2023 roku

8 lipca 2022 roku nad Wartą otworzył się nowy klub Na Fali. Jest to filia lokalu o tej samej nazwie, działającego już od kilku lat w Boszkowie pod Lesznem. Poznaniacy spędzali czas na piaszczystej plaży z palmami i muzyką w tle. W pobliżu było boisko do siatkówki i koszykówki, plac do workoutu, część restauracyjna i scena, na której prezentowali się muzycy.

– Miniony rok przerósł nasze oczekiwania co do ilości odwiedzających nas mieszkańców Poznania i tego, jak pokochali spędzać swój wolny czas pod naszymi palmami. Mamy nadzieję sprostać ich wymaganiom także w nadchodzących latach, dlatego będziemy rozwijać Klub na Fali na miarę oczekiwań naszych gości – przekazywała Marta Grabianowska.

Nie brakowało krytycznych głosów. Te tyczyły się głównie braku parkingu. Z tego powodu osoby, które przyjeżdżały do klubu, parkowały na trawnikach i brakach wjazdowych do garaży. Łamiących zakaz ruchu karała straż miejska. Apelowała wraz z organizatorami, żeby do klubu dojeżdżać komunikacją miejską. Właścicielom lokalu zaproponowano miejsce parkingowe, ale odrzucili je, przekonani, że zwiększy to ruch samochodowy w okolicy.

Klub jako obiekt tymczasowy zdemontowano w styczniu. Wiadomo, że będzie funkcjonował też w sezonie letnim 2023. Organizatorzy zapowiedzieli, że sezon rozpoczną jeszcze w maju. Wniosek o tymczasowe otwarcie klubu złożono na początku marca. Później ponowiono go w kwietniu, ponieważ wcześniejszy miał braki w zgłoszeniu. Decyzji jeszcze nie wydano. Trwa „dokonywanie wszystkich niezbędnych uzgodnień formalnych”. Organizatorzy zapowiadają, że wyciągnęli wnioski z poprzedniego sezonu i podejmą działania minimalizujące niedogodności okolicznych mieszkańców. Dlatego spotykali się z przedstawicielami ZDM-u, straży miejskiej i mieszkańców.

Klub Na Fali (ul. Piastowska 40) miałby być dostępny od maja do 10 października 2023 roku.

Koncerty Na Fali

Przedstawiciele klubu nie podali jeszcze szczegółowego programu koncertowego, ale spodziewać się można, że na ich scenie pojawią się standardowo zarówno przedstawiciele muzyki klubowej, jak i artyści innych gatunków, zapraszani, aby grać na żywo. Poza tym scena może stać się też przestrzenią dla spektakli teatralnych i seansów filmowych, dzięki wyposażeniu multimedialnemu i nagłośnieniu. Co więcej, odbywać się tam mogą imprezy zamknięte, prelekcje i prezentacje.

Zdjęcie z czerwca 2022 roku (fot. Łukasz Gdak)

Czytaj też: Z pokolenia na pokolenie w Wielkopolsce. „Krawcem był już mój pradziadek”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl