To jedyny taki bieg na świecie. Będą zmiany w komunikacji

5 maja odbędzie się Wings for Life World Run. Linię mety wyznaczy samochód prowadzony przez Adama Małysza. Gdy ich wyprzedzi – zakończą bieg.

Wings for Life World Run wystartuje w najbliższą niedzielę 5 maja. Nie będzie to jednak zwykły bieg, ponieważ meta będzie goniła uczestników. Ruchomą linię mety będzie wyznaczał samochód prowadzony przez Adama Małysza. W chwili gdy auto wyprzedzi uczestników, kończą bieg i komunikacją miejską wracają na miejsce startu.

Mapa trasy i utrudnień

W tym roku Wings for Life World Run odbędzie się po raz 11. Biegacze wystartują w siedmiu europejskich miastach. W Polsce tylko w Poznaniu. Bilety na 11 edycję rozeszły ciągu 9 minut. Po poznańskich ulicach przebiegnie 8000 uczestników. Miasteczko biegowe zlokalizowane będzie na terenie MTP. Tam też będzie linia startu. Od godziny 11:00 będzie można śledzić biegaczy na dużym ekranie, a wydarzenie będzie komentował Paweł Januszewski.

Harmonogram

  • 11:00 – start transmisji na telebimie na terenie MTP
  • 13:00 – start biegu Wings for Life World Run – wybieg biegaczy z MTP
  • 13:30 – start samochodów pościgowych (ruchomej linii mety) z terenu MTP
  • ok. 17:00 – powrót zwycięzców na start
  • 18:00 – koniec imprezy

Trasa biegu prowadzić będzie ulicami: Roosevelta, Most Dworcowy, Matyi, Królowej Jadwigi, rondo Rataje, Zamenhofa, rondo Starołęka, Hetmańska, Grochowska, Grunwaldzka, Cmentarna, Złotowska, Skórzewska, Bukowska (DW307 – od ronda, już poza granicą Poznania).

Utrudnienia na terenie miasta rozpoczną jest około godziny 11:00 i potrwają do 14:30. Poza miastem potrwają do godziny 17:00.

fot. Łukasz Gdak

Jak dojechać do centrum?

  • od wschodu: ul. Krzywoustego i ul. Warszawska (utrudnienia na ul. Królowej Jadwigi od 11:00 do 14:00)
  • od południa: ul. Dolna Wilda (utrudnienia na ul. Hetmańskiej i Grochowskiej