To będzie jedynka PiS w Poznaniu?

Jadwiga Emilewicz została wiceministrem Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej i jednoczenie pełnomocniczką rządu do spraw polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej? Czy będzie też jedynką PiS w Poznaniu?

Jadwiga Emilewicz, mimo że pochodzi z Krakowa w ostatnich wyborach parlamentach startowała z list Prawa i Sprawiedliwości w Poznaniu. Jak informuje Gazeta Wyborcza, nie wykluczone, że przez tę nominację zwiększyła swoje szanse na zostanie jedynką PiS w Poznaniu w kolejnych wyborach

Do jej zadań należeć będzie wspieranie współpracy pomiędzy organami administracji rządowej, agencjami wykonawczymi, zrzeszeniami, izbami gospodarczymi i innymi krajowymi podmiotami zaangażowanymi w polsko-ukraińską współpracę rozwojową, w szczególności w obszarze odbudowy Ukrainy. Jadwiga Emilewicz będzie prowadziła też działania na rzecz współpracy pomiędzy krajowymi przedsiębiorcami oraz innymi podmiotami krajowymi zaangażowanymi we współpracę między Polską a Ukrainą, a także reprezentowała Radę Ministrów w rozmowach ze stroną ukraińską w tym obszarze – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronach ministerstwa funduszy i polityki regionalnej.

Czytaj także: Afera w NCBiR. Posłowie w Poznaniu grzmią: „PiS ukradł Polskę”

Emilewicz w  latach 2019-2020 była ministrem w drugim gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego; od 15 listopada 2019 r. jako minister rozwoju, a od 9 kwietnia 2020 r. objęła dodatkowo urząd Wiceprezesa Rady Ministrów. Współautorka Tarczy Finansowej i Antykryzysowej dla firm zmagających się z bezprecedensowym kryzysem w trakcie pandemii Covid-19. Rozwiązania te ułatwiły wielu polskim przedsiębiorcom przetrwanie i ocaliły miejsca pracy. W rządzie zasiadała do 6 października 2020 r. Od 2019 r. jest posłem na Sejm, członkiem klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.  

Wcześniej, w latach 2018-2019, pełniła funkcję Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, a w latach 2015-2018 była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju. 

W latach 1999-2002 pracowała w Departamencie Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Źródło: MFiPR

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl