Wielkopolska

Tłumy młodych wierzących na Lednicy. Po raz pierwszy od 26 lat spotkanie współprowadzić będzie kobieta

Dziś, w sobotę, 3 czerwca w popołudnie na Polach Lednickich w woj. wielkopolskim odbędzie się 27. odsłona ogólnopolskiego spotkania młodych Lednica 2000. Po raz pierwszy od 26 lat współprowadzić je będzie kobieta. W przeszłości spotkania te gromadziły ponad 150 tys. osób.

Młode osoby wierzące na Polach Lednickich

To XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Tegorocznym hasłem jest „Idź za Barankiem”. Poświęcono je tematowi Eucharystii. Wydarzenie organizowane jest od 1997 r. na Polach Lednickich w pow. gnieźnieńskim. Każde spotkanie kończy się przejściem uczestników przez Bramę Rybę na znak symbolicznego wyboru Chrystusa. W przeszłości w spotkaniach uczestniczyło od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. osób. Twórcą wydarzenia jest dominikanin o. Jan Góra (zmarły w grudniu 2015 r.).

W sobotę po raz pierwszy w całej historii jedną z osób duchownych będzie kobieta. Dominikanka siostra Łucja Rado OP wraz z o. Tomaszem Nowakiem OP (duszpasterzem spotkania) poprowadzą Lednicę. Pola Lednickie zostały otwarte dla pielgrzymów o godz. 8. Natomiast o godz. 16.30 zaplanowano „Procesję orłów”, a o godz. 17 oficjalne otwarcie spotkania młodych. Msza św. z udziałem prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka i przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego odbędzie się o godz. 20.

hotel dla psów w Poznaniu

Tradycyjnie o północy rozpocznie się symboliczne przejście przez lednicką Bramę Rybę.

Czytaj też: Coraz mniej księży. „Propozycja Kościoła nie jest atrakcyjna”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl