Piknik historyczny dla dzieci onkologicznych w Poznaniu

Dzisiaj, odbędzie się wydarzenie charytatywne, piknik historyczny pt. „Moc Historii” dla dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi. Organizatorem jest Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera w Poznaniu. Miejscem spotkania jest schron przeciwlotniczy położony przy ulicy Kościelnej.

Pomagają chorym dzieciom

To wyjątkowe miejsce zyskało na popularności za sprawą zachwycającego malowidła, które zdobi jego ściany. Obrazek przedstawiający Reksia, stworzony przez utalentowanego poznańskiego artystę, początkowo wzbudzał kontrowersje, ale dziś jest nieodłączną częścią tego magicznego miejsca.

Organizatorzy tego wydarzenia zapewniają, że dla każdego znajdzie się coś interesującego. Zwiedzanie szczeliny przeciwlotniczej z czasów Pierwszej Wojny Światowej będzie możliwe dzięki doświadczonemu przewodnikowi. Ponadto, będzie okazja, aby podziwiać pokaz boksu oraz wziąć udział w treningu bokserskim. W programie również pokaz Electric Boogie. Dla fanów gimnastyki artystycznej przygotowano pokaz dziecięcej gimnastyki.

hotel dla psów w Poznaniu

Osoby pragnące odprężenia będą mogły skorzystać z profesjonalnych masażystów. Na kiermaszu znajdzie się mnóstwo drobiazgów, a warsztaty rękodzielnicze poprowadzi p. Renata. Miłośnicy sagi „Gwiezdne Wojny” będą mogli przeżyć niezapomnianą inwazję klonów. Pokaz samochodów i motocykli historycznych dostarczy emocji związanych z bogatą historią tych pojazdów.

Jeśli ktoś się interesuje sztukami walki, to z pewnością zainteresuje go pokaz brazylijskiego jiu-jitsu. Dla osób pragnących chwili relaksu przygotowano przytulną strefę chilli oraz urokliwą kawiarenkę.

Licytacje charytatywne dodadzą wydarzeniu dodatkowego uroku, a liczne animacje i malowanie twarzy sprawią, że dzieci będą miały mnóstwo zabawy.

Nie zabraknie słodkiej waty cukrowej oraz gry w piłkarzyki. Korowód postaci z ulubionych bajek i kreskówek to kolejna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Aby wprowadzić wszystkich w sportowo-historyczny nastrój, zaplanowano konkursy i zabawy. Dla najmłodszych uczestników pikniku przygotowano dmuchańce. Na koniec, spektakularny pokaz behawiorystyczny psów ratowniczych.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12 przy ul. Kościelnej 26 i potrwa aż do godz. 17. Co najważniejsze, wstęp jest darmowy. Wydarzenie jest organizowane przez Poznańską Grupę Eksploracyjną i Fundację „Mamy te moc”.

Czytaj też: Tłumy młodych wierzących na Lednicy. Po raz pierwszy od 26 lat spotkanie współprowadzić będzie kobieta

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl