Tłumy biegaczy nad Maltą. W Poznaniu odbyła się 19. Recordowa Dziesiątka

W niedzielę, 12 marca odbyła się 19. Recordowa Dziesiątka. Bieg na 10 kilometrów wygrał Krystian Zalewski, ustanawiając nowy rekord trasy. Z kolei wśród kobiet triumfowała Monika Jackiewicz. Łącznie wystartowało blisko 3 tysiące zawodników.

19. Recordowa Dziesiątka wystartowała na ulicy Baraniaka, zaś jej meta zlokalizowana była przy trybunach na Malcie. Zawody wygrał Krystian Zalewski z czasem 28:54, co od dzisiaj stanowi nowy rekord trasy. Na drugiej lokacie uplasował się Patryk Kozłowski (29:11), zaś trzeci był Szymon Dorożyński (29:32).

W kategorii kobiecej wygrała Monika Jackiewicz (32:44), która pokonała Aleksandrę Brzezińską (32:48) oraz Monikę Kaczmarek (34:11).

Uczestnicy chwalą zawody

Bieg był okazją do rywalizacji również dla biegaczy-amatorów. – Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tak wspaniałym wydarzeniu. Pogoda nie była najlepsza, ale atmosfera była wspaniała. Trasa była dobrze przemyślana, szybka i na szczęście bez podbiegów. Dzisiejsza dycha zawsze traktowana jest jako ostatni sprawdzian przed zbliżającym się poznańskim półmaratonem, a także jako weryfikacja tego jak się trenowało w zimę. Dobrze, że takie biegi odbywają się w Poznaniu i mam nadzieję, że z czasem będzie ich coraz więcej – mówił na linii mety Dariusz Hała.

Na Malcie nie zabrakło też kibiców. – Organizacja całego wydarzenia była na bardzo wysokim poziomie. Przyglądając się z trasy, śmiało można powiedzieć, że ten bieg to dobre preludium do nadchodzącej wiosny i całego sezonu – mówił kibic Łukasz.