Ten ważny polski teatr będzie obchodził urodziny. Już teraz kup bilety. Sprzedaż właśnie rusza

Choć sezon teatralny jeszcze trwa, to właśnie dziś – w piątek o godz. 13 rusza sprzedaż biletów na nowy sezon w Teatrze Wielkim.

Bywalcy poznańskich teatrów doskonale to wiedzą. By wybrać się na spektakl, na ogół już o wiele wcześniej trzeba zapolować na bilety. Właśnie rusza sprzedaż wejściówek na sezon 2024/2025. 

– Jednych przyprowadzili tu rodzice czy dziadkowie, innych przywiodła w to miejsce praca, jeszcze inni przyszli na jedną premierę i… operowo-baletowy świat wciągnął ich bez reszty, więc odwiedzają Gmach pod Pegazem od kilku, kilkunastu sezonów. Pokolenia tworzą teatr. I tak od przeszło stu lat – informuje Teatr Wielki w swym zaproszeniu na nowy sezon. Właśnie dlatego sezon 2024/2025 upłynie pod hasłem „Pokolenia”. Ma ono podkreślić ciągłość operowej tradycji w Poznaniu. W przyszłym roku świętować będziemy bowiem 115 lat istnienia Teatru. Co nas z tej okazji czeka?

– Pięć premier, w tym jedna prapremiera, festiwale, prezentacje spektakli, których premiery odbyły się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, koncerty specjalne i jubileusze, wyjątkowi artyści oraz wznowienia – zachęca poznańska Opera.

– Jednocześnie informujemy, że w terminie od 14 czerwca do 25 sierpnia na hasło „Przedsprzedaż”będzie można kupić bilety ze specjalną zniżką – informuje poznański Teatr Wielki. Więcej informacji tutaj.

Czytaj też: W centrum Poznania powstaje nowy hotel. Zobacz jak będzie wyglądał [ZDJĘCIA]

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl