Telefon był dla niej ważniejszy niż światła. NAGRANIE

Poznański rowerzysta podzielił się w internecie nagraniem, na którym widać jak kobieta, która prowadzi samochód przejeżdża przez przejazd tuż po tym jak zapaliło się zielone światło dla rowerzystów. Prowadząca była zajęta korzystaniem z telefonu.

 

NIE ZAUWAŻYŁA ŚWIATŁA, BO PATRZYŁA W TELEFON

Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych z przejazdem rowerowym tuż przy skrzyżowaniu ulic Grobla i Mostowej. Rowerzysta, który podzielił się nagraniem, zatrzymał się przed przejazdem i czekał na zielone światło. Tuż po tym jak sygnalizator zmienił barwę, na przejazd wjechał srebrny renault clio. Kobieta, która prowadziła samochód najwidoczniej nie zauważyła, że zapaliło się jej czerwone światło. Na nagraniu widać, że w trakcie przejeżdżania przez przejazd była skupiona nie na drodze a na ekranie telefonu.

Pani była tak zajęta telefonem, że nie zauważyła, że ma czerwone światło. – napisał autor filmu pod swoim nagraniem na Twitterze.

WCIĄŻ DUŻO WYPADKÓW NA PRZEJAZDACH ROWEROWYCH

Zarówno za zignorowanie sygnalizacji świetlnej jak i za wymuszenie pierwszeństwa policyjny taryfikator przewiduje wysokie kary nawet po 15 punktów karnych. Pomimo tego wielu kierowców wciąż nie uważa przed przejazdami rowerowymi, przejściami dla pieszych i ignoruje sygnalizację świetlną Według policyjnych statystyk w zeszłym roku na przejściach i przejazdach dochodziło do ponad 14 procent wszystkich wypadków drogowych.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl