“Tego nie zobaczymy w książce” – ekspert o wystawie ludzkich ciał w Poznaniu 

Wystawa Body Worlds wraca do Poznania po pięciu latach z nowym tematem przewodnim. Ekspozycja skupia się na pokazaniu przebiegu ludzkiego życia od poczęcia aż do śmierci. O unikalnym pokazie ludzkich ciał opowiedział doktor Adam Posłuszny.

Body Worlds w Poznaniu. fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

 

W POZNANIU ZOBACZYSZ LUDZKIE CIAŁA NA WYSTAWIE

Od 7 października do 15 stycznia w Poznaniu można obejrzeć wystawę Body Worlds, Cycle of Life. Na ekspozycji znajdziemy ponad 160 eksponatów, wykonanych ze specjalnie przygotowanych ciał ludzkich, które pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu.

Odpowiedzialna za treść wystawy, kurator dr. Angelina Whalley, stwierdza, że kluczem do sukcesu Body Worlds jest to, że wystawa głęboko zmienia nasze spojrzenie na nas samych. Pokazuje jak zmienia się nasze ciało i jak to, co robimy, wpływa na jego stan.

“WYSTAWA MA CHARAKTER EDUKACYJNY, ALE TEŻ ARTYSTYCZNY I DUCHOWY” – TWIERDZI DR ADAM POSŁUSZNY

Jak mówi doktor Adam Posłuszny, jeden ze specjalistów, którzy opowiadają gościom o wystawie, książki, Internet i modele 3D nie dają takiego spojrzenia na ludzie ciało jak wystawa Body Worlds. Zdaniem fizjoterapeuty ekspozycja trafi zarówno do uczniów, którzy dopiero poznają tajemnice ludzkiego organizmu jak i do studentów czy specjalistów, którzy mogą przyjrzeć się niezwykłym szczegółom.

Wystawę można zwiedzać przez cały tydzień w godzinach od 10.00 do 19.00. Wejście na ekspozycję znajduje się w hali numer 1 na Międzynarodowych Targach Poznańskich od strony ulicy Głogowskiej. Bilety na wystawę można kupić przez Internet lub na miejscu.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl