Teatr Muzyczny w Poznaniu pożegnał spektakl uwielbiany przez poznaniaków. Grali go 19 lat

Teatr Muzyczny robi przygotowania pod nowy repertuar, dlatego zdecydowano o pożegnaniu musicalu pt. „Skrzypek na dachu”. Spektakl od czasu premiery grano przez 19 lat, łącznie 183 razy.

– W sobotę po 19 latach od premiery pożegnaliśmy hucznie „Skrzypka na dachu”, którego wystawiliśmy na naszej scenie aż 183 razy! Granie zielonego spektaklu tego tytułu było dla nas fantastyczną zabawą i przyniosło nam wiele wzruszeń. Mamy nadzieję, że Wam również dostarczył on wspaniałych emocji i będziecie wspominać Anatewkę oraz jej mieszkańców tak ciepło jak my – poinformowali przedstawiciele Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Powodem są przygotowania pod nowy repertuar. W 2023 roku Teatr Muzyczny w Poznaniu zagrał łącznie 173 spektakle, na które przyszło 75 tys. widzów. Zaprezentowano dwie premiery w Poznaniu i warszawską premierę „Ireny” z okazji 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim.

Premiery, które podbiły serca widzów

W 2023 roku Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprezentował dwie spektakularne premiery: „Piękna i Bestia” na licencji Disneya oraz „Deszczowa piosenka” na podstawie kultowego filmu z 1952 roku. Bilety na obie premiery były wyprzedane z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Jakie były najpopularniejsze spektakle?

Największym powodzeniem cieszyły się „Piękna i Bestia” (72 spektakle), „Deszczowa Piosenka” (30) oraz „Irena” (20 spektakli w Poznaniu). Roczny repertuar obejmował także inne produkcje, takie jak „Kombinat” (18), „Skrzypek na dachu” (14), „Rodzina Addamsów” (8), „Vitruoso” (4) i „Pippin” (4).

Co zaplanowano na ten rok?

Na 2024 rok Teatr Muzyczny w Poznaniu szykuje się do kolejnych wyzwań. Wśród najważniejszych planów znajdują się dwie premiery: komedia muzyczna na podstawie twórczości Agnieszki Osieckiej pt. „Apetyt na czereśnie” (kwiecień) oraz kolejna, jeszcze nieujawniona produkcja (jesień). Planowana jest także III edycja festiwalu „Czas na Teatr” w drugiej połowie listopada, z galą musicalową i wręczeniem nagród.

Czytaj też: NEXT FEST 2024 z mocnymi ogłoszeniami. Kasia Sochacka i Avi. Kto jeszcze?

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl