NEXT FEST 2024 z mocnymi ogłoszeniami. Kasia Sochacka i Avi. Kto jeszcze?

W kwietniu druga edycja NEXT FEST Music Showcase & Conference w Poznaniu. To będą trzy dni muzycznej uczty, w której udział wezmą krajowi headlinerzy i obiecujące gwiazdy.

Organizatorzy NEXT FEST Music Showcase & Conference 2024 ogłosili już takich wykonawców jak: Kacperczyk, Kasia Lins, Karaś/Rogucki, Lordofon czy Sara James. Fani będą mieli okazję usłyszeć też koncerty Fismolla, Małgorzaty Ostrowskiej czy tria Łona x Konieczny x Krupa. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej, a prawdziwe skarby to licznie przybywający debiutanci, którzy z pewnością dostarczą niezapomnianych muzycznych przeżyć.

Headlinerzy: Kaśka Sochacka, AVI i Justyna Chowaniak

Jedną z najbardziej wyczekiwanych postaci na scenie polskiej jest Kaśka Sochacka. Poza nią pojawi się też Avi, raper z platynowym albumem „Mały książę”. Justyna Chowaniak, znana z autorskiego projektu Domowe Melodie, a obecnie działająca pod szyldem Jucho udowodni, że muzyka może bronić się sama, bez konieczności łatwych wyborów i wielkich kontraktów.

Wielowymiarowa scena

Rusina to jeden z najciekawszych raperów młodego pokolenia, który zdobył uznanie w podziemnej scenie. Oskar Cyms, zwycięzca programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” podbił serca słuchaczy swoim debiutanckim albumem „Nigdy wcześniej”. Iwona Skv, znana z duetu Rebeka zapowiedziała z kolei swój solowy album.

Ala Zastary, czyli Alicja Boratyn i Jakub Sikora wniosą na scenę nieznośnie chwytliwe i wyraziste brzmienia elektronicznego indie. Ich album „POTWORY” z ubiegłego roku to mieszanka świeżości i lekkości.

Przestrzeń dla niezależnych wytwórni

NEXT FEST to również przestrzeń dla niezależnych wytwórni muzycznych. Antena Krzyku dołącza do składu showcase’ów, prezentując zespoły Only Mess, Penthouse i Steve Martins. Peleton Records, Niebieski Label i 33 Records także zaprezentują swoje najnowsze dokonania. Wydarzenie ma na celu wspieranie nie tylko artystów, ale także niezależnych wytwórni.

NEXT FEST Music Showcase & Conference to nie tylko koncerty, ale także panele dyskusyjne, warsztaty i inne aktywności. Te elementy skoncentrują się na odpowiedzi na najważniejsze pytania nurtujące dzisiejsze środowisko muzyczne. Poznański showcase nie ogranicza się tylko do osób związanych z branżą rozrywkową, zapraszając wszystkich do zanurzenia się w kulisy współczesnego rynku muzycznego. Szczegóły konferencyjnej części festiwalu zostaną ujawnione w najbliższych tygodniach.

Bilety i data

Data wydarzenia to 18-20 kwietnia 2024 roku. Karnety w cenach od 199 zł dostępne są na stronie www.eventim.pl.

Czytaj też: Teatr Polski w Poznaniu z nową premierą. Czasami trzeba rodzinie powiedzieć „nie”, żeby sobie powiedzieć „tak”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl