Te co skaczą i fruwają

Rusza Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Na terenie poznańskich targów hodowcy pokażą ponad półtora tysiąca najpiękniejszych okazów z polskich hodowli. Będą konie, krowy i owce, ale też alpaki, lamy i bawoły wodne.

Aż 180 sztuk bydła mlecznego, 80 sztuk bydła mięsnego, 160 owiec i kóz, 500 królików, 150 szynszyli. Nie zabraknie również kur, kaczek, indyków, gęsi czy przepiórek, a nawet ślimaków winniczków czy piskląt strusi. To wszystko będzie można zobaczyć na rozpoczynającej się dziś w Poznaniu Narodowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych.

fot. materiały prasowe

W tym roku podczas targów obędzie się największa w historii Wystawa Ras Rodzimych. Wśród ras rodzimych pojawią się m.in.: bydło rasy Polska Czerwona czy Białogrzbieta, owce Wrzosówki, Merynos Polski w starym typie, Czarnogłówka, kury nośne – zielononóżka kuropatwiana czy sussex, gęsi – lubelska, kielecka, podkarpacka, pomorska, kartuska, garbonosa czy rypińska, a także króliki i szynszyle oraz prezentacja kucy szetlandzkich.

fot. materiały prasowe

Będą także pokazy koni oraz bydła na ringach. Ciekawostką może być prezentacja przygotowana przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, który pokaże ambulans dla zwierząt. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl