Ruszyła Game Arena

Ponad 220 wystawców, premiery gier, pokazy i spotkania z YouTuberami – ruszyły największe targi komputerowe w Europie Środkowo-Wschodniej Poznań Game Arena. Organizatorzy spodziewają się ponad 80 tysięcy gości.

Poznań Game Arena to największa impreza tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Targi organizowane są zarówno dla branży, jak i indywidualnych zwiedzających. Na zainteresowanych czeka ponad 850 stanowisk do grania w najnowsze gry. Poznań Game Arena organizowana jest od 2004 roku i po raz kolejny odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dzisiaj z przedstawicielami polskiej branży gier spotkał się premier Mateusz Morawiecki.

Podczas tegorocznej edycji targów zaplanowano liczne premiery gier i turnieje esportowe. Zorganizowany zostanie także konkurs na najlepszą grę wideo powstałą w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

PGA to głównie impreza targowa i dlatego kładziemy taki nacisk na jakość ekspozycji. Wszyscy, którzy szukają rozrywki na miejscu z pewnością docenią fakt, że na PGA mogą grać przez 3 dni, w najnowsze i najlepsze gry na absolutnie najmocniejszym sprzęcie z najbardziej nowoczesnymi technologiami jak Virtual Reality czy Mixed Reality”–mówią organizatorzy Poznań Game Arena.

W trakcie targów będzie można spotkać się z twórcami i wziąć udział w warsztatach tworzenia gier.

Podczas PGA na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się także Game Industry Conference – czyli coroczna konferencja branżowa. Jest to jedno z najważniejszych miejsc spotkań polskiego przemysłu gier komputerowych.. W zeszłym roku zgromadziła ona ponad 560 firm z 35 krajów.

Jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia, wartość polskiego rynku gamingowego przekracza już, według szacunków, 2 mld dol.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl