Czy to koniec Polonii Poznań w ekstralidze?

Dramatyczna sytuacja w Polonii Poznań. Piłkarki tego klubu, którego od tego sezonu grają w ekstralidze, nie wyjadą z powodów finansowych na niedzielny mecz z GKS-em w Katowicach. Oznacza to, że mecz oddają walkowerem. 

Jak podaje portal radiozponan.fm, wiceprezes klubu – Konrad Kowalski powiedział o tym zawodniczkom na wieczornym, czwartkowym treningu. – Był płacz, były krzyki, była rozpacz, bo zawodniczki nie przechodzą obok tego obojętnie. One postawiły na piłkę, a teraz nie mogą grać – mówi, cytowany przez portal Kowalski.

Koszt wyjazdu na mecz, licząc transport, nocleg i wyżywienie to kilkanaście tysięcy złotych. Klub takich pieniędzy nie ma. Nie ma także pieniędzy na przygotowanie kolejnych spotkań. Jeśli odda następne dwa mecze walkowerem – nie licząc tego niedzielnego GKS -em – zostanie automatycznie wyrzucony z rozgrywek ekstraligi.

Jak podje portal radipoznan.fm – poznański klub już na starcie rozgrywek nie miał dopiętego budżetu. Miejska, skromna dotacja dawno została wydana, a sponsora znaleźć się nie udało. Największy problem, to brak boiska. Wciąż nie wiadomo, kiedy zacznie się obiecany przez miasto remont obiektu na Głównej, a do finansowej katastrofy doprowadziło wynajmowanie boisk na treningi i mecze.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl