Wielkopolska

Taranował ludzi autem. Odpowie za usiłowanie zabójstwa 5 osób [VIDEO]

Policjanci z Poznania zatrzymali 29-latka, który samochodem próbował rozjechać 5 osób. Opowie za usiłowanie zabójstwa.

Pecna

W piątek, 8 marca w miejscowości Pecna przed jednym ze sklepów spotkała się grupa znajomych, mieli porozmawiać. Niestety, atmosfera zaczęła się pogarszać, a dyskusja między nimi przerodziła się w kłótnię. Nagle jeden uczestników wsiadł do samochodu i bez żadnego ostrzeżenia wjechał autem w stojącą grupę młodych ludzi, z którymi wcześniej rozmawiał.

Po pierwszym uderzeniu 29-latek zawrócił, przyspieszył i próbował przejechać tych, którzy przerażeni zaczęli uciekać. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia. 5 osób zostało rannych.

Nagrania z kamer monitoringu uchwyciły całe zdarzenie. Policjanci szybko namierzyli i zatrzymali sprawcę.

– Ukrył się w swoim domu. Okazało się, że 29-latek był już wcześniej notowany za szereg poważnych przestępstw. Mężczyzna był odpowiedzialny za kradzież, włamanie, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu z naruszaniem zakazów sądowych i inne przestępstwa – informuje Andrzej Borowiak rzecznik prasowy wielkopolskich policjantów.

Prokurator na podstawie zebranych dowodów postawił podejrzanemu zarzut usiłowania zabójstwa pięciu osób. Sąd na wniosek śledczych, aresztował 29-latka na 3 miesiące.

– Policjanci podjęli decyzję o pobraniu próbki krwi w celu sprawdzenia, czy nie był on pod wpływem narkotyków podczas popełniania przestępstwa. Wyniki tych badań mogą mieć istotne znaczenie dla dalszego prowadzenia śledztwa oraz dla ewentualnego postawienia dodatkowych zarzutów – dodaje Borowiak.

Czytaj także: Napaść po meczu V ligi. Dwóch pseudokibiców już zatrzymanych

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl