Tam osoby bezdomne mogą liczyć na pomoc

Rusza program ,,Mobilny Punt Wsparcia”. Osoby bezdomnie będą mogły tam otrzymać posiłek, środki ochrony osobistej, ciepłą odzież oraz wsparcie w formie porad socjalnych.

We wtorek, 2 listopada ruszył program „Mobilny Punkt Wsparcia”, sfinansowany przez miasto. Jest to inicjatywa, która ma pomóc osobom bezdomnym i znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W ramach programu przy ulicy Dworcowej 1 w mobilnym punkcie wydawane są posiłki, środki higieniczne oraz ciepła odzież. Na miejscu jest także pracownik socjalny, który udzieli porad.

W poniedziałki, środy i piątki osoby przebywające w tym miejscu mogą otrzymać wsparcie medyczne od personelu ambulansu Fundacji Akceptacja. Dodatkowo, przez cały rok, najczęściej raz w tygodniu, ambulans Caritas staje przy ogrzewalni lub jednym z punktów wydających posiłki, aby zapewnić pomoc medyczną.

Ciepły posiłek dla potrzebujących

Darmowy ciepły posiłek można otrzymać w czterech miejscach w Poznaniu. Jadłodajnie te prowadzone są przez siostry zakonne – Urszulanki, Albertynki, Franciszkanki i Elżbietanki. Codziennie wydają one około 800 posiłków.

Miejsca i godziny, w jakich można otrzymać darmowy posiłek w tych jadłodajniach:

  • Ul. Ściegiennego 133: od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00, w soboty od 10:00 do 11:30, a także kanapki są wydawane od poniedziałku do piątku o 17:30.
  • Ul. Taczaka 7: od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00-11:30 oraz od 15:30 do 16:15.
  • Ul. Niegolewskich 23: od poniedziałku do soboty w godzinach 11:00-12:00.
  • Ul. Łąkowa 4: od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00-12:00.

Czytaj także: Duże zainteresowanie Społeczną Agencją Najmu

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl