Takiego kina na MTP jeszcze nie było

Takiego wydarzenia na Międzynarodowych Targach Poznańskich jeszcze nie było. Pierwszy raz w historii na terenie MTP zaistnieje kino samochodowe. Na wielkim ekranie będzie można zobaczyć klasykę światowego kina – Bonie i Clyde. 

Pierwszy pokaz kina samochodowego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie 13 lipca w piątek. Pomysłodawcą projektu są Targi Pojazdów Zabytkowych Retro Motor Show 2018, a partnerem wydarzenia jest Giełda Klasyków. Organizatorzy zapraszają zarówno właścicieli aut klasycznych, jak i tych nowszych. Na ekranie będzie można zobaczyć historię najsłynniejszych gangsterów Ameryki – Bonnie i Clyde. Film opowiada o przygodach morderczego duetu, który był autentyczny i stał się legendą. Projekcja rozpocznie się o godzinie 21:30. Wjazd od ul. Bukowskiej od godziny 21:00. Wstęp jest bezpłatny ale liczba miejsc ograniczona.

Kina samochodowe narodziły się za oceanem. Od czego się zaczęło? Źródłem inspiracji były narodowe cechy Amerykanów: przedsiębiorczość, zaradność oraz miłość do filmu i aut. Formuła kina samochodowego (drive-in theater) ukształtowała się dopiero na początku lat 30. Pierwszy pokaz filmu miał miejsce 6 czerwca 1933 r. w Camden w stanie New Jersey. Wyświetlono „Two White Arms”, znany także jako „Wives Beware”.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl