Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na - kontakt@wpoznaniu.pl

Kategoria: konsekwencje

Lejesz wodą? Uważaj, możesz dostać mandat

Poniedziałek Wielkanocny, znany również jako śmigus-dyngus, to wielkanocny zwyczaj oblewania się wodą. Mimo że ma korzenie w starożytności, współcześnie znany jest przede wszystkim z dobrej zabawy. Choć czasy, gdzie na ulicach polewano wodą z wiader już minęły, są miejsca gdzie nadal można się z tym spotkać. Należy jednak uważać. Za taką zabawę można zgarnąć mandat.

6 kwietnia 2026