Szykują się zmiany na Południu Poznania

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na przebudowę ulic Walentego Stefańskiego i Eugeniusza Kwiatkowskiego na Świerczewie. Poznaniacy muszą przygotować się na zmiany.

Poznańska inwestycja

– Ul. Stefańskiego to droga o nawierzchni gruntowej, co zwłaszcza przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych utrudnia poruszanie się. Zaprojektowano tam nową nawierzchnię przepuszczalną w osi jezdni, pozwalającą na infiltrację wód opadowych do gruntu – mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W planach jest kompleksowa przebudowa odcinka ulicy Stefańskiego pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Buczka i Kwiatkowskiego, oraz fragmentu ulicy Kwiatkowskiego od ul. Stefańskiego do ul. Burszty. Ma powstać nowa jezdnia i nowy chodniki. Ulica będzie tak przebudowana, aby dostosować wjazdy do posesji. Drogowcy zamontują także nowe oświetlenie oraz wybudują kanał technologiczny.

Na ulicy Kwiatkowskiego planowana jest modernizacja obejmująca utwardzenie nawierzchni jezdni, a także chodników po obu jej stronach. Dodatkowo projekt przewiduje wyznaczenie nowych miejsc postojowych. Kolejnym elementem prac będzie budowa kanału technologicznego.

Czytaj także: Istnieje zagrożenie przekroczenia stanu alarmowego wód w Wielkopolsce

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl