Szukasz pracy? MPK może cię nauczyć zawodu i zatrudnić

Kierowców, motorniczych, elektromonterów, ślusarzy warsztatowych, elektroników, księgowych… MPK Poznań poszukuje do pracy fachowców z różnych dziedzin.

90 osób do zatrudnienia od zaraz

MPK Poznań gotowe jest zatrudnić „od zaraz” 70 kierowców autobusów oraz 20 motorniczych – to właśnie w grupie prowadzących pojazdy występują największe braki kadrowe. Do głównych zadań na tych stanowiskach należy: bezpieczny przewóz pasażerów na liniach komunikacyjnych, zgłaszanie zauważonych w czasie jazdy usterek i uszkodzeń pojazdu, informowanie pracowników nadzoru ruchu o wystąpieniu utrudnień na trasie oraz obsługa klienta.

Osoba, która nie ma doświadczenia zawodowego (podejmuje pracę zaraz po ukończeniu kursu) otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 5310 zł brutto, w tym premia. Jednak – w przypadku kierowców – wszyscy, którzy mają już prawo jazdy kat. C lub D i mogą udokumentować swoje doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowcy, będą mieli „zaliczony” staż w innej firmie, co wiąże się z wyższym uposażeniem już „na starcie”. Podobnie jest w przypadku motorniczych – doświadczenie zawodowe na tym stanowisku w innej firmie wpływa na wysokość zarobków. Podczas okresu zatrudnienia w MPK Poznań wynagrodzenie również rośnie wraz ze stażem.

Nie tylko kierowcy

Przedsiębiorstwo nie mogłoby realizować swoich zadań nie tylko bez kierowców i motorniczych, ale również bez fachowców innych dziedzin, a i tu odnotowywane są braki pracowników. Poszukujemy chętnych do pracy m.in. na stanowiskach elektromonterów, ślusarzy warsztatowych, elektroników, ale również księgowych.

Ze wszystkimi aktualnymi ofertami pracy można zapoznać się w zakładce na stronie internetowej MPK Poznań 

MPK Poznań oferuje umowę o pracę, możliwość rozwoju zawodowego, dofinansowanie do kursów certyfikacyjnych, szkoleń, studiów, bogaty pakiet socjalny (dofinansowanie wakacji, karnetów sportowych, kolonie dla dzieci, atrakcyjna oferta wyjazdów weekendowych, bilety do kina i teatru), dostęp do Kasy Zapomogo-Pożyczkowej oraz preferencyjne warunki korzystania z usług własnych (bilet na komunikację miejską za 12 zł na rok dla pracownika i członków jego rodziny).

Jak skontaktować się z MPK?

Więcej informacji dotyczących możliwości zatrudnienia w MPK Poznań można uzyskać pod numerami telefonów: 518-848-582 (w języku polskim) oraz 571-679-094 (w języku ukraińskim).

Czytaj także: Zbysław C. przesłuchany. Zabił 5-latka. „Po polikach leciały mu łzy”

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl