Szpital w Wągrowcu z nowym oddziałem intensywnej terapii

Szpitalny Oddział Ratunkowy, blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii tak wygląda teraz odremontowany szpital w Wągrowcu. Remont kosztował prawie 32 miliony złotych.

Więcej oddziałów

W odremontowanym szpitalu w powstały zupełnie nowe jednostki, Szpitalny Oddział Ratunkowy, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Blok Operacyjny Oddziału Chirurgicznego, Blok zabiegowy Oddziału Położniczo-Ginekologicznego oraz Pracownia Endoskopii Przewodu Pokarmowego. Przebudowano także wejście do budynku.

Cieszę się, że nowe sale, oddział intensywnej terapii, nowoczesna część obiektu szpitalnego, w której znalazły się kluczowe dla bezpieczeństwa pacjentów oddziały, mogły powstać przy współpracy rządowo-samorządowej i zaangażowaniu środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński

Komfort pacjentów i kadry medycznej

Prace w szpitalu nie tylko poprawiły komfort pacjentom, ale tak warunki pracy kadrze medycznej. Pojawiły się nowe drogi komunikacji i ewakuacji na wypadek zdarzeń kryzysowych, a do dyspozycji pacjentów jest więcej sal jedno- i dwuosobowych. Zmodernizowano także zaplecze sanitarno-higieniczne oraz zainstalowano nowy system klimatyzacji i wentylacji całego obiektu.

Szpital ZOZ z nowym ambulansem

Wojewoda Michał Zieliński przekazał szpitalowi także ambulans na potrzeby zespołu ratownictwa medycznego. Mercedes został wyprodukowany w 2020 roku i służył wcześniej do transportu pacjentów chorych na COVID-19, którzy byli pod opieką Szpitala Tymczasowego zlokalizowanego na MTP w Poznaniu. Remont szpitala w Wągrowcu kosztował prawie 32 miliony złotych.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl