Szłapka o podręczniku do HiT: „W całości nadaje się na przemiał”

To w waszych rękach leży decyzja o wyborze metod i narzędzi pracy z uczennicami i uczniami, co jest gwarantowane m.in. w Karcie Nauczyciela” – czytamy w apelu Nowoczesnej do nauczycieli i dyrektorów. Partia nawołuje do bojkotowania podręcznika do Historii i Teraźniejszości.

Nowym przedmiotem szkolnym przeforsowanym przez Prawo i Sprawiedliwość ma być Historia i Teraźniejszość. Podręcznik do niego napisał Wojciech Roszkowski, były europarlamentarzysta z list PiS. Z założenia przedmiot miał przybliżyć uczniom realia świata po wojnie. W rzeczywistości jednak, w podręczniku znaleźć można masę nieprawdziwych i propagandowych informacji.

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych fragmentów jest ten, w którym Roszkowski pisze o in vitro. “Kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?” – pyta autor podręcznika, sugerując, że metoda ta jest równoznaczna z “hodowlą” ludzi. To jednak nie koniec absurdów. Były polityk PiS zestawia feminizm z nazizmem, a Unii Europejskiej wciska w usta lansowanie ateizmu.

Z treścią podręcznika oraz z ideą wprowadzania HiTu do szkół nie zgadza się między innymi Adam Szłapka.

To kolejny raz pokazuje, że tytuł profesora nie musi o niczym świadczyć. Ten pseudo podręcznik w całości nadaje się na przemiał. Osoby, które są odpowiedzialne za wyprodukowanie tego gniota nikczemnego, śmiesznego, głupiego, powinny z własnych środków te pieniądze do budżetu państwa zwrócić. – mówi Adam Szłapka szef Nowoczesnej. 

Polityk wraz z całą Nowoczesną apeluje do dyrektorów i dyrektorek szkół o niekorzystanie z tego podręcznika. Chce, aby nauczyciele sami podjęli decyzję i wybrali odpowiednie według nich narzędzia i metody nauczania.

Nie chcemy uczyć się dyskryminacji, nietolerancji i nienawiści. Nie chcemy by nasze koleżanki i koledzy dowiadywali się, że zostali “wyhodowani” w laboratorium, że są inni, nienaturalni i niekochani. – czytamy w apelu.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl